Tradiční řemeslo ukázané v ručně šitých rukavicích.

Barevnice teletina

 

TeletinaVybrat rukavice

 

 

Teletina / jelen

Teletina: pro rukavičkářské účely jsou nejvhodnější kůže z telat, která se živila mateřským mlékem. Teletiny jsou jadrné, mají hustý líc s jemnou kresbou po celé ploše. Useň teletina je velmi jemná, zároveň hutná, v kombinaci s jemnějším materiálem, jako je třeba jehnětina či kozina vytváří zajímavý výrobek – rukavici. Je vhodná především na pánské rukavice, dále rukavice sportovního typu.

Divočiny / jelen

Divočiny jsou kůže z „divoké“ zvěře jako srnčiny, jelenice, daňčiny, sobiny, apod. Jsou to velmi tažné usně, rukavice z nich jsou „mohutné „na první pohled, ale zároveň velmi měkké a tažné.

K divočinám neodmyslitelně patří „prací jelenice „ve své tradiční mléčně jemně nažloutlé barvě, divočina jako jedna z mála činěná rybím tukem, tím vzniká zámišová useň s vlastnostmi výše popsanými. Zámiš useň z lovné zvěře, v minulosti hlavně kůže kamzičí. Lícové divočiny v provedení NAPPA, se dnes vyrábějí pod pojmy Americký jelen, Novozélandský jelen apod. Jejich lícová kresba je výrazná a typická pro svůj druh, tím rukavice z nich vyrobené získávají svou originalitu. Některé ponechané vady na usni a výrobku zaručují originalitu usně a její pravost. Použití na pánské rukavice nebo kombinace s jemnými materiály.

Dostupnost barvy zjistíte vyplněním dotazu v poptávkovém formuláři níže.

T01
Jelenice
T02
Jelen
T03
Vintage
T04
Rezavá
T05
Hnědá
T06
Bordó
T07
Olivová
T08
Zelená
T09
Olive
Brown
T10
Modré
Mocheto
T11
Modrá
T12
Šedé
Mocheto
T13
Šedá
T14
Antracit

 

Poptávka

Kontaktujte nás ohledně dotazů k vaší zakázce nebo obchodních návrhů, ozveme se vám zpět.

 
Napsali o mně