Tradiční řemeslo ukázané v ručně šitých rukavicích.

Správná velikost

 

Jak si správně změřit rukuVybrat rukavice

Velikost rukavic je nesmírné důležitá, ruce vypadají dokonale jen v dobře padnoucích rukavicích.

Základem přesného a přiléhavého střihu kožených rukavic je přesné a podrobné proměření všech základních linií lidské ruky. Velikost rukavice udává délka obvodu ruky přes mírné vyklenuté klouby bez palce. Na měření použijeme krejčovský metr, provázek nebo papírový proužek, který ovineme kolem kloubů své dominantní ruky (pravák, levák) přes mírné pokrčené klouby, bez palce (viz obrázek č. 1). Neutahujeme, měřením volně ovineme. Naměřený obvod ruky přeneseme na rukavičkářské coulové měřítko a odečtená délka nám udává přímo velikost. Toto měřítko je určeno pro výrobce rukavic. Vy jednoduchým způsobem přepočítáte naměřenou velikost tím, že hodnotu vydělíte číslem 27 (milimetry).

Příklad:
naměříte 19 cm (190 mm): 2,7 cm (27 mm) = 7,037, dle níže uvedené tabulky zjistíte vaši velikost v coulech a ta je 7.

Video návod:

Pro dlouhé rukavice
k lokti / nad loket je potřeba přidat obvod měření vašeho zápěstí, dále obvod paže pod loktem a obvod paže nad loktem viz obrázek 4.

 

Délkou rukavice se rozumí
hodnota v cm měřená od kořene palečnice k okraji rukavice, kdy standardně vyráběné délky se pohybují od 5-7 cm délky zápěstí, kratší délka zápěstí je u řidičských rukavic a delší je na požadavek klienta nebo daná modelem rukavice viz obrázek 2.

V rukavičkářské výrobě se zásadně nepoužívají měření typu značení S, M, L apod.

Prosím postupujte podle obrázku č. 3
Přepočet velikosti rukavic mezi francouzským označením a označením velikosti v metrické soustavě udává následující tabulka, podle které snadno zjistíte požadovanou velikost vašich rukavic.

Dětské velikosti také existují již od velikosti 5 (obvod naměřen 13,5 cm) a 5,5 se zasláním obkreslené volně položené ruky dítěte dlaní směrem k papíru.

Měření pro štíhlé a dlouhé ruce / prsty
V současné době řešíme i druhé měření velikosti rukou, tím, že se nám ruce mění, zeštihlují se a prodlužují prsty tvz. francouzského střihu. Na e-shopu na mých stránkách je uveden střih anglický, který je typický pro naše české ruce a ruce střední Evropy a ostrovů Anglie, Irska apod. Pokud víte, že tento střih vám již delší dobu nevyhovuje tím, že se při oblečení rukavice setkáte s pocitem krátkých prstů, u mě naleznete řešení. Vaši ruku (dominantní) si prosím obkreslete na papír, dlaní položenou směrem k papíru a dle uvedených kvót na obrázku viz obrázek 3. doplňte měřením a s naměřeným obvodem ruky zašlete na náš e-mail.

 

 

Poptávka

Kontaktujte nás ohledně dotazů k vaší zakázce nebo obchodních návrhů, ozveme se vám zpět.

 
Napsali o mně