Tradiční řemeslo ukázané v ručně šitých rukavicích.

Podšívky

 

Co si představíme pod pojmem PODŠÍVKA v rukavici?Vybrat rukavice

 

Je to textilní nebo pletená rukavice, která odděluje useň rukavice od vaší kůže na ruce. Její hlavním účelem je tzv. zateplit rukavice, aby při nošení hřály. Nebo jen oddělit od sebe useň a vaši ruku.

Nejvíce používané v dnešní době  jsou podšívky z kašmíru, vlny nebo jejich kombinace, ty jsou strojově pletené. Dále rozlišujeme šité podšívky, a to čisté hedvábí, fleece, kožešina, králičí podšívka, a viskózové hedvábí.

Kašmír: vlákno se získává vyčesáváním srsti kašmírské kozy, při línání na jaře. Je velmi jemné a hřejivé. Jedno z nejdražších přírodních vláken světa. Jeho podšívka je číslem 1 na trhu ve výrobě rukavic. Značka luxusu, jemnosti a hřejivosti. Jeho hřejivost je 6x vyšší než u klasické vlny. Materiál vyniká stálostí a trvanlivostí. Má samočisticí vlastnosti, drží tvar a nevytahává se.

Vlna: nejstarší textilní surovina je ovčí vlna, získává se stříháním ovcí, a pak následně dalším zpracováním na vlákno a upletením do podšívky. Výhody vlny: hřeje i když je mokrá, má samočisticí schopnosti není třeba ji čistit či prát, je prodyšná. Zároveň může i „kousat“, to je zkrátka vlna.

Čisté hedvábí: přírodní hedvábí je výměšek žláz bource morušového, získává se z jeho zámotků (kokonů). Jeho dalším zpracováním se z něj stává materiál vhodný na výrobu podšívek do rukavic, které se stříhají z úpletu čistého hedvábí a šijí. Je velmi příjemné, hřeje a je velmi tenké. Hedvábná podšívka je celoroční, v zimě hřeje v létě chladí. V těchto rukavicích s hedvábnou podšívkou zůstávají ruce štíhlé, a s citem.

Kožešinové podšívky: jsou z králíka nebo tvz. beránek, nejpoužívanější dva materiály s chlupem – vlasem. Musíte mít ale na paměti, že tato podšívka sice splňuje neuvěřitelnou tepelnou izolaci, ale  zároveň i zvětší objem rukavice až o 1 velikost.

Fleece, umělá kožešina (borg) a další podšívky se používají na přání klienta.

A
podšívka šitá
umělé hedvábí
B
podšívka šitá
čisté hedvábí
C
podšívka šitá
materiál FLEECE
D
podšívka šitá
umělá kožešina
E
podšívka pletená
vlna
F
podšívka pletená
kašmír
G
podšívka pletená
kombinace
vlna a viskóza
H
kůže s podšívkou
kožešina / šmašle

 

 

 

 

Poptávka

Kontaktujte nás ohledně dotazů k vaší zakázce nebo obchodních návrhů, ozveme se vám zpět.

 
Napsali o mně