Tradiční řemeslo ukázané v ručně šitých rukavicích.

Ozdoby

 

Ozdoba rukaviceNakonfigurovat rukavice

 

1. Středová vulstna
usňová (kožená) průpleta je protažení uzoučkého proužku z kůže, kde si můžete zvolit jeho barvu v odstínu rukavice, či v jiném odstínu vámi zvoleném.

2. Vulstny
jsou tři průplety vedle sebe, zde je také protažení uzoučkých proužků kůže již předvyseknutými otvory. Všechny tři mohou být v barvě rukavice, nebo si je jednoduše zadejte, ve kterém odstínu se vám budou líbit.

3. Řecká šňůrka
tato ruční ozdoba je malinko robustnější ve svém vzhledu, pečlivě rozložené malinkaté nožíky vytvoří podlouhlý otvor pro následné vyšití. Postupem vyšívání si sami nastavíte intenzitu utažení (v případě kreativní sady), jinak celkový vzhled tvoří pravidelné buřtíky ve třech řadách.
 

4. Francouzská šňůrka
jednoznačně řečeno elegance, krása, jemnost v každém detailu, stvořené této výsekové formy pro francouzskou ruční ozdobu. V barvě rukavice či v jiné vámi zvolené se protahuje bavlnka daným směrem tak, aby se vytvořila tato kresba na hřbetu rukavice.

5. Česká šňůrka
asi jedna z nejstarších a typických ozdob všech dob, neodmyslitelně patří ke klasice každého typu rukavice dámské či pánské. Zde jsou na výsekovém tělísku pečlivě seřazené bodce (v minulosti to byly gramofonové jehly), kdy po propíchnutí se ozdoba ručně vyšívá bavlnkou daným směrem. Zase může být v barvě rukavice či vámi zvoleném odstínu bavlnky.

 

1 - středová
2 - vulstny
3 - řecká šňůrka
4 - francouzská
5 - česká šňůrka

 

 

Poptávka

Kontaktujte nás ohledně dotazů k vaší zakázce nebo obchodních návrhů, ozveme se vám zpět.

 
Napsali o mně