Tradiční řemeslo ukázané v ručně šitých rukavicích.

Workshop

Unikátní rukavičkářské kurzy s mojí osobní péčí
Přihláška workshop

Láká vás proniknout do tajů tradičního rukavičkářského řemesla?

Jsem poslední rukavičkářkou v Česku a s nadšením a vášní předávám tradiční rukavičkářské postupy dále. Učila jsem v Německu, Irsku a v Polsku ve velkých dílnách i malých dílničkách. Rukavičkářství je úžasné řemeslo a já vám ho ráda představím.

Přihlaste se na jeden z mých workshopů: ať už u mě v dílně, nebo přímo u vás, kam ráda přijedu.

A pak tu mám jednu velmi speciální nabídku: mým posláním je zachovat řemeslo rukavičkářství v Česku. Proto nabízím speciální tříměsíční VIP balíček přímo u mě v dílně. Proniknete do tajů rukavičkářství jako málokdo, osvojíte si všechny stroje a speciální techniky šití rukavic. Budete mít moji tříměsíční péči, při které vám předám úplně vše, co o tomto nádherném řemesle vím, a co umím. Stanete se rukavičkářem a ponesete krásné poslání dál.

Vyberte si z mojí nabídky unikátních rukavičkářských kurzů:

Jak se přihlásitJak změřit ruku

Ušijte si vlastní rukavice v mojí dílně

Kurz je určen pro všechny, kteří mají rádi ruční výrobky a chtějí si vyrobit vlastní originální pár rukavic.

Seznámím vás s technologickými postupy výroby rukavic.

Připravím vám kreativní set materiálu, vše si v dílně sami nastříháte a zkompletujete.

Strávíme spolu příjemných 8 hodin našlapaných kreativitou a informacemi o rukavičkářském řemesle.

Dostanete skripta rukavičkářství pro následné studium doma.

Bonusová nabídka: Přijďte ve dvou, vezměte s sebou kamarádku nebo kolegyni, druhý účastník to má za půlku. Neplatí totiž už můj čas, ale pouze materiál a dílnu.

Cena: 9 500 Kč / osoba

Druhý účastník má 50% slevu

Objednat

Ušijte si vlastní rukavice přijedu za vámi

Kurz obsahuje vše, co kurzy u mě v dílně, jen balíček balíček materiálu v barvě na přání vám připravím přímo na míru ze zaslaného obkresu vaší dlaně.

Strávíme spolu příjemných 6–7 hodin našlapaných kreativitou a informacemi o rukavičkářském řemesle.

Kurz je vhodný jako zážitkový workshop pro oživení vaší akce. Ať už je to teambuilding, narozeninová oslava nebo rozlučka se svobodou. Šití vlastních rukavic je návykové a možná budete překvapeni, kdo zvašeho okolí této zálibě zcela propadne.

Základní sazba: 8 000 Kč

+ Materiál 1 850 Kč/os.
+ Jízdné: 10 Kč/km

Objednat

Staňte se rukavičkářem (rekvalifikační kurz)

Tento VIP balíček mé péče je vhodný pro všechny, kteří chtějí do řemesla rukavičkářství vplout hluboko a naplno si ho osvojit.

Čeká vás přes 240 hodin praxe a teorie krásného řemesla rukavičkářství.

Budete se mnou v dílně a na cestách, zažijete provoz závodu, práci na zakázkách i živé workshopy.

Mám akreditaci vzdělavacích programů MŠT, po absolvování tohoto praktika získáte rekvalifikaci v oboru Rukavičkář a Šička kožešinových a usňových výrobků.

Vhodné pro designery, návrháře, ale i nadšence do tradičních řemesel.

Obdržíte Osvědčení o absolvování.

Cena: 120 000 Kč

POJĎME SI ZAVOLAT

Jak kurzy probíhají?Přihláška na workshop

Ve svých kurzech předávám základy technologického postupu výroby rukavic. Protože výroba rukavic vyžaduje čas, dělám ještě před samotným setkáním předpřípravu materiálu. Před začátkem kurzu mi pošlete míry ruky, vybraný odstín barvy a typ rukavice. Spolu strávíme příjemných osm hodin s přihlédnutím ke složitosti dekorací. Kurzy u mě v dílně jsou pro nanejvýše jen 2 lidi, výjezdové kurzy pro max. 5 lidí, abychom se mohli detailně věnovat každému vašemu dílu. Kurzovné zahrnuje kreativní set, ten tvoří výsek zvoleného typu rukavice, sada na šití (trojhranná jehla, bavlnka, ozdoby), podšívka a kompletní popis technologického postupu výroby rukavic.

Ruce každé ženy i muže jsou krásnější, pokud je obepnou krásné rukavice. Pojďte si vyrobit ty své, originální, které podtrhnou váš charakter, a zároveň podpořte nádherný řemeslný obor, kterým rukavičkářství bezesporu je.

• Účastníci si odnášejí vlastnoručně navržené, vyšité a ušité kožené rukavice podle vlastního výběru.

• Podle barevnice kůží na mém webu www.mojerukavice.cz si zvolíte odstín kůže, typ podšívky a změříte si ruku podle toho, jste-li pravák nebo levák.

• Vyberete si typ rukavic, případně perforování, průřezy, výšivky, průtahy, knoflíčky nebo dekorace – vše podle fantazie, chutě a osobního vkusu.

• Během kurzu se dozvíte také o historii rukavičkářství, používaných materiálech a práci s nimi. Nedílnou součást představují doporučení o údržbě a ošetřování rukavic.

 

LektorkaAkreditace MŠMT

Jmenuji se Ludmila Osičková a rukavicím se věnuji po značnou část svého života. V roce 1992 jsem úspěšně ukončila čtyřletý studijní obor s maturitou „operátor kožedělné výroby“. Po škole jsem nastoupila do někdejších Rukavičkářských závodů Dobříš. Od té doby se tomuto krásnému řemeslu intenzivně věnuji. Poznala jsem kompletní systém výroby rukavic a v posledních deseti letech jsem pracovala na různých manažerských pozicích v několika rukavičkářských firmách.

Když v roce 2019 v Dobříši končila další firma a s ní vlastně i výroba rukavic na Dobříšsku, vnímala jsem, že se uzavírá jedna etapa historie tohoto řemesla. Přesunům výroby do „levnějších“ zemí zamezit nejde, ale cítila jsem potřebu v tradiční výrobě rukavic nějak pokračovat. A tak přišel bláznivý nápad – navázat na dílo svých předchůdců ve vlastní dílně. S menším objemem výroby s o to však větším důrazem na kvalitní materiály, perfektní přípravu a technologickou důslednost. Koupila jsem stroje, pronajala dílnu v někdejším areálu Rukavičkářských závodů Dobříš, nakoupila materiál, udělala webovky, napsala skripta… A založila jsem firmu Moje rukavice, která pořádá kurzy, na kterých zájemci získají všechny potřebné informace a znalosti postupů. K čemu? Aby si přímo v rukavičkářské dílně vyrobili své jedinečné rukavice. A já vás teď zvu, abyste toho byli součástí.

Ctím tradice, ruční řemeslo a originalitu a přeji si, aby věci dlouho a dobře sloužily. Z toho vycházím i při výrobě rukavic – díky kurzu v mé dílně si vytvoříte jedinečný výrobek bez konfekční „zátěže“, který nebude mít nikdo jiný. Garantuji vám, že získáte artefakt s unikátním příběhem. A samozřejmě, rukavice vyrábíme v takové kvalitě, aby je maminka mohla jednou předat dceři nebo ještě i vnučce. Dílna Moje rukavice tak pomůže zprostředkovat příběh předávání a sdílení.

Rukavice jsou můj život. Budou i váš?

Zloději a chirurgové pracují v rukavicích – aby nezanechali stopy své činnosti. To prý řekl francouzský režisér Jacques Tati. Rukavičkářská dílna Moje rukavice z Dobříše se naopak snaží zanechat stopu co největší. Bude mi ctí, když budete u toho se mnou.

 

Vyrábíme nejen rukavicePoptat individuální výrobu

Dále je možné u mě v dílně a na e-shopu zakoupit polotovary na vlastní výrobu rukavic, či drobné kožené galanterie, různé usně, látky, ozdoby, podšívky a vše s tím spojené.

Vedle workshopu, lze i rekvalifikovat, v rámci lektorské činnosti, která je podpořena fondy EU.

Od roku 2020 mám akreditované vzdělávací programy MŠMT. Více informací zde.

Nabízím výuky či přednášky ve školách a všech dalších institutech, kteří projeví zájem o toto řemeslo. Jsem připravena cestovat a vyučovat, všude tam kde o řemeslo bude vážný zájem ať ve školách či soukromých firmách, školit a zaučovat pracovníky v oboru šička rukavic a rukavičkář.

 

Sdílená dílnaPoptat sdílenou dílnu

V dobříšské tvz. „Sdílené dílně“ můžete vzít nápady na tvorbu, výrobu či opravu věcí do vlastních rukou. Všechno potřebné vybavení si můžete v dílně vyzkoušet a vypůjčit. A samozřejmostí je, že vám se vším ráda pomůžu a poradím.

Jak to u mě v dílně přizpůsobené k výrobě rukavic a textilu chodí

V dílně si můžete zkusit práci na všech dostupných strojích, které jsou určeny pro výrobu rukavic a menších kožedělných výrobků, práce s textilem a dalšími materiály k této výrobě. Pro větší projekty je třeba donést si vlastní materiál, jinak ale můžete využít odřezků z kůží, kusy textilu a různých drobných doplňků k výrobě (gumy, stužky, knoflíky, porty, popruhy nitě, bavlny, různé aplikace). V dílně je velký pracovní stůl, je možné do prostoru uprostřed postavit ještě jeden další. V mé dílně je možnost ohřát si jídlo, udělat si kávu nebo čaj, k dispozici lednice, toaleta apod.

Strojní vybavení dílny jsou rukavičkářské stroje štep, lak, dána jednotná, dánka dvounitná, stroj našití textilu s ořezem (podšívky, lycra). Pro textilní výrobu je zde rovný stroj Minerva, Juki, a kolečková Minerva. Stroj na přišití gumy, a vyšívací na kůži, rovné šití. Připravené tu pro vás jsou také základní spojovací materiály, lepidla, drukovačka, žehlicí stůl na rukavice. Nedílnou součástí dílny je ruční lis na ražbu a výsek drobných ozdob ovládaný pákou.

Možností k Vašemu „vyblbnutí“ či profesionálním nápadům, je mnoho. Neváhejte nahlédnout do kouzla práce s kůží, případně textiliemi.

Cena dohodou dle konkrétního požadavku, a hodin využití dílny.

Více informací na telefonu: +420 603 503 022 nebo na info@mojerukavice.cz

 

Poptávka

Kontaktujte nás ohledně dotazů k vaší zakázce nebo obchodních návrhů, ozveme se vám zpět.

 
Napsali o mně