Tradiční řemeslo ukázané v ručně šitých rukavicích.

K ČEMU SE RUKAVICE HODÍ A K ČEMU FAKT NE? Zpět na výpis článku

Dnes začneme zlehounka. Něčím, co vás asi nepřekvapí, co si velmi dobře umíte na sobě představit. Takže si položme otázku - patří tweed letos do módního šatníku, ano či ne? 

 

Tvídové kalhoty, svetřík a kombinace šedé s černou jsou v podzimním šatníku už několik let stálicí. Tahle kombinace vlastně ani příliš módním vlivům nepodléhá, maximálně se mění střihy kalhot. Letos jsou největším trendem nahoře přiléhavé a dole široké kalhoty a také zkrácené délky u klasických střihů. 

Věděli jste, že všechny tyto mužské prvky šatníku, které vidíte na obrázku, byly původně  součástí Princetonského stylu oblékání? Jedna z prvních zmínek o něm je z roku 1938. Vznikl na univerzitě Princeton a byl znakem luxusu tamějších studentů. Důležitou součástí jejich životů byla krom studia a zábavy také atletika. Na jejich vysportovaných tělech se módní oblečení krásně vyjímalo. Dodnes se jednomu z krátkých pánských střihů vlasů říká Princeton. 

Pokud se rozhodne obléknout v tomto klasickém stylu, kožené rukavice v černé barvě  z mé dílny na míru vašim rukám podtrhnou eleganci a luxus celého vašeho vzhledu. 

Příště si něco povíme o malinko extravagantnější kombinaci.

 

Tuhle klasiku u mne najdete dočasně také skladem, využijte omezené akce v mém e-shopu a chyťte si ty své! https://www.mojerukavice.cz/catalog/24/podzimni-zimni-akce-chyt-si-me/

 

Jaký styl oblékání máte rádi na podzim vy? 


 

Napsali o mně