Tradiční řemeslo ukázané v ručně šitých rukavicích.

Liběna Rochová představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week novou kolekci Inside 23 Zpět na výpis článku

Tisková zpráva:

Na začátku září Praha opět patří módě. Během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week ikony českého oděvního designu představily své kolekce pro nadcházející sezónu. Nechyběla ani první dáma naší módní scény, Liběna Rochová. V úterý 6. září proběhla přehlídka nové kolekce s názvem Inside 23, která se uskutečnila na terase J&T Banky. Dnes se ve Studiu LR (Malostranské nábřeží 1) bude konat slavnostní vernisáž stejnojmenné výstavy, která kombinuje oděvní tvorbu Liběny Rochové a výtvarná díla Petra Kvíčaly. Na pražský týden módy naváže v termínu 12. až 17. září tradiční výstava pro veřejnost „Týden s LR“.

Nejnovější kolekce legendy české módní scény Liběny Rochové je inspirována obrazem Petra Kvíčaly, který je výraznou osobností české abstraktní malby. „Ráda nosím černou barvu pro zklidnění, ale uvnitř hýřím barvami. Právě proto jsem pro novou kolekci zvolila název Inside 23,“ vysvětluje Liběna Rochová. „Přeji si, aby kolekce vyjadřovala radost, lehkost a velkorysost, aby byla nadčasová a optimistická,“ dodává.

Modely jsou podle kreativního přístupu rozděleny do šesti sekcí. První část kolekce zahrnuje výrazné jednobarevné oděvní monolity, které vychází ze základních barev Kvíčalova obrazu. V pojetí vysoké krejčoviny se prezentují kostýmy z vlny ve výrazných barvách, jako je oranžová, lila či žlutá. Vestové šaty v dialogu vlny a hedvábí přináší svěží kombinaci zelených tónů. Klasická saka v pánském pojetí a oversized stylu s atypickými detaily doplňují široké kalhoty. Tuto část kolekce doplňují ručně šité rukavice z dílny Ludmily
Osičkové
.

Druhá sekce přináší 7 modelů z úpletu, které vznikly ve spolupráci se Schindlerovou pletárnou v Krásné Lípě a oděvním designérem a vítězem soutěže VAN GRAAF Junior Talent, Marcelem Petránkem. Nabízí dva svetry v grafice a barevnosti obrazu a troje šaty se zajímavou dvoubarevnou grafikou. Pletenou řadu uzavírají dva monolity z oranžové a zelené jemné vlny. Široké palácové kalhoty doplňují svetry s atraktivním střihovým aranžmá.

Třetí partii tvoří šestice letních šatů v rozvolněných střizích. První trio modelů přitom prezentuje metodu tisku obrazu na bavlnu. V atraktivním konceptu Liběna Rochová vycházela z tvarosloví pruhů.

Další část kolekce nabízí motivy obrazu natištěné na luxusní polyester. Šaty jsou adjustovány na jednobarevné ztužené bavlně ve tvarech motivů z obrazu. Bavlněný závěs tvoří přísný šperk, díky kterému vyniká vzdušnost oděvu.

Neméně zajímavá je dvojice modelů s obrazem natištěným na tyl speciální technikou, která vytváří dojem 3D.

V šesté linii se tempo kolekce zklidňuje a vrací se k barevným monolitům. Významnou roli zde hrají šperky z plexiskla, které vznikly ve spolupráci s Magdalenou Rajnohovou. Oranžový overal v netradičním střihu stylově podtrhuje výrazný náramek. Dvoje dlouhé šaty ve žluté a fialové o velkorysém střihu s čistou linií předního dílu doplňují velké náhrdelníky.

Závěrečná část kolekce nadchne zeleným overalem z hedvábí a luxusního polyesteru v jednom barevném tónu. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou dvoje velkoryse řešené dlouhé šaty ze žlutého a fialového mušelínu.

Modely Liběny Rochové jako vždy respektují paměť látky. V oděvní formě zde hraje nezastupitelnou roli dialog vlny s hedvábím, díky kterému vyniknou látky v pohybu. Celou kolekci podtrhne obuv, kterou realizovala dílna pana Vladimíra Bábora.

„Nová kolekce pokrývá širokou škálu řemeslného přístupu. Najdete v ní vysokou krejčovinu, kterou reprezentují oversized kalhotové kostýmy, mušelínové dlouhé róby i dlouhé tylové šaty s efektem 3D, kde je velký podíl ruční práce. Nechybí zde však ani režim modelové konfekce, prezentované například v sekci bavlněných šatů ve variantě jednobarevné i s tiskem,“ uzavírá autorka.

Zdroj: Lady Martina Lowe, MMH Polo s.r.o.,

Napsali o mně