Tradiční řemeslo ukázané v ručně šitých rukavicích.

K ČEMU SE RUKAVICE HODÍ A K ČEMU FAKT NE? Zpět na výpis článku

Můžeme volit rukavice kožešinou jen lemované a nebo opravdu celé kožešinové. Ty s kožešinovým lemem bývají zpravidla elegantnější. Lemují se nejčastěji králičinou. 

U celokožešinových je většinou na prvním místě tepelná pohoda třeba i v třeskutých mrazech. Často pak volíme palčáky nebo rukavice s palčákovou klopou na prsty. 

Ráda bych vám představila některé speciální materiály právě pro to nejstudenější období roku. 

Například COURLY jehnětina, jejíž kadeře zajišťují svým rozmístěním zcela přirozenou izolaci.  Neexistuje žádný jiný materiál, který by vás více udržoval v teple a přitom stále dokázal být elegantní.

Dalším zajímavým materiálem je šmašle. Je získáván z kůže nenarozených jehňat. Jedná se o nejjemnější jehněčí kůži s vlasem. Nejlepší kvalita Nového Zélandu. Šmašle se používá u těch nejdražších rukavic s beránkem. Většinou je kůže používána obráceně, tedy lícová strana s chlupem je uvnitř rukavice, aby hřála. 

 

Naladila jsem vás na zachumlání do kožešiny? Máte ji rádi? Jak ji nosíte? 

Nejen rukavice s kožešinou, ale jakékoliv podle vašeho přání, si u mne můžete nechat ušít nebo využijte omezené akce na výprodej skladových zásob v mém e-shopu a chyťte si ty své! https://www.mojerukavice.cz/catalog/24/podzimni-zimni-akce-chyt-si-me/

 

Chcete si alespoň virtuálně vyzkoušet ušít rukavice? A zjistit, že se do toho může pustit i Pepina, která nikdy nic nešila?

 

Na tomto odkazu mi můžete zanechat svůj e-mail, aby vám neuniklo nic z mé rukavičkářské dílny: https://mojerukavice.ecomailapp.cz/public/form/6-3fdfd544852ed7431aa64f3b9481afb9


 

Napsali o mně