Tradiční řemeslo ukázané v ručně šitých rukavicích.

K ČEMU SE RUKAVICE HODÍ A K ČEMU FAKT NE? Zpět na výpis článku

Znáte slovo glazé? Co si pod ním představíte? 

Pojí se úzce s historií rukavic a také s elegantní módou, o které jsem vám minule slíbila něco povědět. 

Glazé je jeden ze způsobu barvení a úpravy usní neboli kůží. Další jsou dogs, napa, mocheto - dobeto a další. O těch si třeba něco povíme jindy. Pro glazé je typická dvojbarevnost - barevný, nejčastěji černý líc a bílý rub. Tenhle efekt můžete vidět na fotce na švu rukavic. 

A co vám zprostředkovat nemůžu je pocit, když je vezmete do rukou a poté si je natáhnete. Jsou bezpodšívkové a neskutečně tažné, měkké a plné. Jsou jedny z těch, u nichž zákazníci mé dílny říkají: “To přece není možné, to bych vůbec nečekal/a!”

V dřívějších dobách byly glazé rukavičky nedílnou součástí společenských modelů a nesundávaly se ani při podání ruky. K plesovým šatům se často nosily dlouhé nad loket. 

 

Plesová a divadelní sezona je tu, plánujete do své společenské garderoby zařadit rukavice? Anebo už nějaké máte? Pochlubte se mi v komentáři. 

 

Nejen vaše nové glazé rukavice si u mne můžete nechat ušít nebo využijte omezené akce na výprodej skladových zásob v mém e-shopu a chyťte si ty své! https://www.mojerukavice.cz/catalog/24/podzimni-zimni-akce-chyt-si-me/


 

Napsali o mně